Tervislikkus

Soola tõttu sisaldub airaanis palju elektrolüüte, mis on kasulikud dehüdratsiooni vältimiseks. Kui keha hakkab vedelikku kaotama, lähevad lihased krampi, pea hakkab ringi käima ning nägemine hägustuma. Airaan aitab kaasa keha taastäitmisele vajalike toitainete ja mineraalidega. Eriti kasulik on airaani käepärast hoida suviti, kui ollakse kaua päikese ja kuumuse käes.

On täheldatud, et airaan sisaldab ka kasulikke baktereid, mis on inimese seedesüsteemi korrapäraseks funktsioneerimiseks väga vajalikud. Traditsioonilisse airaani satuvad head bakterid läbi jogurti, mis sisaldab endas probiootikume. Teadaolevalt aitavad probiootikumid kaasa seedesüsteemi tugevana hoidmisele, mikrofloora taastootmisele sooltes, seedimise soodustamisele ning immuunsüsteemi parandamisele.

Pärast suurt taldrikutäit praadi või täitvat toitu jääb üldjuhul kehasse suur hulk rasvu ja õlisid, mida kergesti ei seedita ning see võib tekitada puhitus- ja ebamugavustunnet. Airaanis sisalduvad probiootikumid võivad seedimise kiirendamisele kaasa aidata.